Hlavička webových stránek trvaleudrzitelnezemedelstvi.cz

Traktory pro udržitelné zemědělství

Společnost Valtra nedávno představila nejnovější generaci vysoce výkonných traktorů série S. Jejich sériová výroba se rozběhne ve druhém čtvrtletí roku 2024 a první dodávky do Evropy lze očekávat v létě.

Nová série S bude jedním nejudržitelnějších traktorů jak z hlediska výroby, tak podpory zemědělců, aby rostli udržitelným způsobem. Dvě třetiny komponentů v traktorech Valtra pocházejí z Finska a jejich výroba využívá ze 100 % obnovitelné zdroje energie. Série S je kompatibilní s naftou z obnovitelných zdrojů a opouští továrnu s bionaftou Neste My v nádrži. Technologie precizního zemědělství nabízená u série S snižuje vstupy, čas a spotřebu paliva, díky čemuž je práce farmářů efektivnější a udržitelnější.

Valtra nazvala svoji nejnovější a nejvýkonnější sérii traktorů „The Boss“. S výkonem 280 až 420 koní jsou traktory série S nejsilnějšími modely Valtra, které slibují vysoký točivý moment při nízkých otáčkách. Motor AGCO Power o objemu 8,4 l a převodovka CVT zaručují o 5% nižší otáčky a až 10 % menší spotřebu paliva v porovnání s předchozí generací traktorů série S. Kromě několika vylepšení designu a funkcí je nyní celá série S k dispozici se známými možnostmi přizpůsobení Valtra Unlimited.

Nejnovější traktory série S kladou vysoký důraz na komfort obsluhy a chytré technologie. A existuje několik nových funkcí a vylepšení, které šestou generaci odlišují. Nový design, lepší přístup, nová prostorná kabina, zvýšený počet světel (všechny LED) a větší všestrannost. To je jen několik novinek šesté generace série S. Systém otočného řízení TwinTrac a uživatelské rozhraní SmartTouch byly vždy oblíbené funkce u řidičů traktorů Valtra. Nová série S přináší řadu vylepšení včetně odpružení přední nápravy a kabiny. Nyní lze traktory série S vybavit také kabinou Valtra Skyview a prvky výbavy Valtra Unlimited.

Nové traktory Valtra nabízejí zvýšenou efektivitu a udržitelnost s plně rozvinutou technologií precizního zemědělství.

S výkonem 280 až 420 koní jsou nové traktory nejsilnějšími modely Valtra

Kamerový systém Unlimited VIEW výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti na poli i na silnici

Deutz-Fahr Udržitelný 01
Výrobce motorů si posílil kompetence v oblasti elektropohonů
Výrobce motorů Deutz intenzivně prosazuje svou strategii elektrifikace. Akvizice specialisty na baterie...
 BASF to build new fermentation plant for crop protection products in Ludwigshafen
Nový insekticid vznikne fermentací
Nový fermentační závod na výrobu přípravků na ochranu rostlin postaví v Ludwigshafenu německá společnost...
agrolesnictví 02
Ministerstvo zemědělství bude podporovat agrolesnictví
Zemědělci budou moci získat podporu na pěstování dřevin, pokud na stejném pozemku budou zároveň růst...