hlavička webu

Inovativní systém k propagaci rostlin

Společnost Klasmann Deilmann se svým produktem Growcoon® reflektuje celosvětovou tendenci směřování k udržitelnosti. Vyvinula systém k propagaci rostlin, který lze využít k pěstování zeleninové sadby, bylinek i okrasných rostlin.

Princip otevřené sítě, ve formě měkkých košíčků, je velmi flexibilní a optimální pro všechny typy metod množení. Osvědčuje se zejména při setí, zakořeňování řízků, roubování a dorůstání mladých rostlin z tkáňových kultur, stejně jako ve vertikálních a hydroponických systémech.

Košíčky jsou navrženy tak, aby seděly do všech běžně užívaných plat. Jejich kónický tvar usnadňuje a zvyšuje přístup kyslíku. Další výhodou je šetrná manipulace. Z plat jdou velmi snadno vyjmout, což urychluje i následné postupy, včetně selekce a expedice. Při manipulaci jsou kořenové baly pevné a nedochází k jejich poškozování. V běžném provozu výrobního procesu nedochází ke znečištění plat nebo kultivačních stolů substrátem. Také v silně zamokřeném prostředí si zachovávají stabilitu a voda v zavlažovacím systému není kontaminována. Growcoon® také usnadňuje zakládání mladých rostlin po převedení do hydroponického systému.

V nabídce je k dispozici škála standardních velikostí, vhodných pro všechna běžně užívaná plata. Kromě základní řady byla vyvinuta i speciální řada určená pro hydroponii. Pro sadbu lze využít všechny v praxi osvědčené substráty nebo nabídku speciální řady substrátů Growcoon®. K plnění výrobce doporučuje dávkovač speciálně vyvinutý pro tento produkt. Dávkovač je umístěn před strojem na plnění plat a automaticky do nich ukládá jednotlivé košíčky. Alternativou je dávkovač pro ruční plnění. Automatický dávkovač je spolehlivě rozmístí podél šířky zásobníku. Lze jej snadno začlenit do linky na plnění zásobníků a dosahuje vysoké kapacity, mezi 10 000 a 50 000 kusů za hodinu.

Otevřená síťová struktura Growcoonu® přispívá k rychlému a bezproblémovému prokořenění substrátu, růst kořenů stimuluje i vyšší obsah kyslíku. Výsledkem je pak silný kořenový bal s bohatým kořenovým vlášením. Díky vlastnostem tohoto produktu lze získat velmi kvalitní výpěstky během kratšího kultivačního cyklu a zajišťuje rovnoměrný růst rostlin.

Košíčky jsou lehké, kompaktně stohovatelné, do balení se vejde velké množství. Manipulace s nimi a jejich doprava jsou mnohem efektivnější. Growcoon® byl schválený i pro pěstování v ekologickém režimu. Je vyroben na bázi biologicky odbouratelných polymerů. Nezanechává žádné škodlivé zbytky a neznečišťuje plodiny škodlivými látkami. Je bezpečný pro rostliny, lidi i životní prostředí. Má SKAL certifikaci a vyhovuje nařízením EU pro organické produkce.

V nabídce Growcoon® je k dispozici škála standardních velikostí pro běžně používaná plata
Rostliny vytvářejí silný kořenový bal s bohatým kořenovým vlášením
K systému Growcoon® je možné zakoupit automatický dávkovač s vysokou kapacitou plnění (foto: Klasmann Deilmann)
anna 1
Udržitelnost je i redukce plýtvání
Mléko je základem lidské stravy. Obsahuje nejenom důležité živiny, jako jsou například bílkoviny, sacharidy...
csobf1
ČSOB podporuje šetrné postupy udržitelného zemědělství
Československá obchodní banka, a. s., ve spolupráci se zemědělci a s předními českými odborníky zpracovala...
Výběr z příspěvků