Hlavička webových stránek trvaleudrzitelnezemedelstvi.cz

Ještě přesnější navádění

Meziřádkové mechanické plečky Lemken Steketee EC-Weeder dokážou díky moderním kamerovým systémům velmi přesně a účinně likvidovat plevele. Nové funkce zlepšují ovládání a tím i detekci řádků u strojů řízených dvěma kamerami.

Pokud je mechanická plečka Steketee EC-Weeder naváděna pomocí kamery, je vybavena systémem umělé inteligence pro rozpoznávání plevele v reálném čase Steketee IC-Light, jehož součástí je kromě kamery (kamer) příslušný ovládací terminál, software a nezbytný posuvný rám. Každá kamera snímá plochu jednoho až pěti řádků.

Lemken nyní u těchto pleček vybavených dvěma kamerami představil nový režim Combi Cam, využívající překrývající se obraz z obou kamer. Výsledkem je, že systém pracuje s dvojnásobným množstvím vizuálních informací a zajišťuje tak ještě přesnější detekci řádků, což je velkou výhodou zejména u heterogenních, nerovnoměrných porostů. Obsluha už nemusí ručně přepínat mezi dvěma kamerami. Samozřejmě je stále možné vybrat pouze jednu kameru s dobrým výhledem, například pokud je druhá kamera mimo hranici pole.

Alternativně lze prostřednictvím nastavení aktivovat režim AutoSwitch Cam Mode. V tomto režimu je stroj automaticky řízen pomocí kamery, která přijímá nejlepší obraz. Systém se přepne, jakmile kvalita obrazu klesne pod nastavenou hranici. Tím je zajištěno konzistentně přesné vedení řádků.

Funkce Combi Cam a AutoSwitch Cam jsou dostupné i pro stávající plečky Lemken Steketee prostřednictvím aktualizace softwaru.

Na předpověď rizik nejen v zemědělství se zaměřuje trojice portálů Foto Barbora Venclová
Trojice portálů pro udržitelné zemědělství
Sucho je jedním z důležitých témat, které v posledních letech nabývá stále více na významu. Jeho dopady...
IMG_0488
Možnosti nových technologií v monitoringu hospodářských zvířat
Technologické systémy monitoringu je možné využívat u mnoha druhů hospodářských zvířat. Precizní chov...
F1
Plodinová pestrost je důležitá
Pestré zastoupení plodin v osevním postupu je jedním z předpokladů trvale udržitelného zemědělství. Pro...