hlavička webu

Silné a odolné rostliny s pomocí biostimulantu

Udržitelnost je v současné době často skloňovaným termínem. Výrobci hledají nové cesty s ohledem na životní prostředí a klimatické změny. Cílem společnosti Veragrow je optimalizovat používání rostlinolékařských produktů v zemědělství nabídkou řady organických hnojiv na bázi vermikompostu z organického odpadu.

Na uplynulém ročníku mezinárodního veletrhu Salon du Végétal oslovila odbornou porotu v rámci prezentace novinek společnost Veragrow  svými biostimulanty ve formě roztoků. Stimulují proces výživy rostlin nezávisle na živinách, které obsahují. Cílem je zlepšit jednu nebo více z následujících charakteristik:

  • Dostupnost omezených živin v půdě,
  • účinnost využití živin,
  • toleranci rostlin k abiotickým procesům,
  • kvalitativní charakteristiky.

Použití těchto biostimulantů je přínosem pro životní prostředí, jelikož nepředstavuje žádné nebezpečí pro člověka, rostliny ani životní prostředí a umožňuje udržovat vysoké výnosy snížením ostatních zemědělských vstupů. Stručně řečeno, jejich aplikace v polních plodinách stimuluje jejich přirozenou vitalitu díky dlouhodobé revitalizaci půd.

Veraleaf je biostimulant, který se používá při aplikaci na list od fáze vzejití až do plného vzrůstu v závislosti na konkrétním záměru a plodinách. Výrobní proces umožňuje extrakci aktivních složek vermikompostu Veragrow v kapalném roztoku. Produkt, doplněný o různé extrakty vybraných rostlin a řas, zlepšuje účinnost asimilace živin a zaručuje optimální hnojení plodin. Jeho metabolické antistresové působení snižuje citlivost ke klimatickým rizikům a hormonální aktivita stimuluje vegetativní růst, což mimo jiné umožňuje rychlejší průchod stadii citlivých na škůdce.

Veraleaf urychluje a posiluje zakořeňování, podporuje asimilaci živin, stimuluje růst rostlin, posiluje vitalitu rostliny vystavené abiotickému stresu a zvyšuje výnosy. Díky inovativnímu výrobnímu procesu a přizpůsobenému balení je produkt stabilizován (mikroorganismy jsou uvedeny do klidového stavu). K narušení této dormance dochází až při finálním použití, kdy se tyto roztoky ředí a stříkají na plodiny.

Řada Veraspid byla speciálně navržena pro aplikaci na semena. Použití tohoto produktu zaručuje rychlé a silné zakořenění pro urychlení vzcházení plodin. Tento biostimulant je dokonalou kombinací dvou přírodních sloučenin s pozoruhodnými vlastnostmi. Produkt obsahuje velkou část vermikompostu a guana, jejichž aktivní složky jsou extrahovány do tekutého roztoku. Je také obohacen o přírodní rostlinné výtažky a výtažky z mořských řas vybraných pro jejich biostimulační vlastnosti.

Žížaly produkují kvalitní vermikompost pro výrobu inovativního biostimulantu foto: Veragrow
Společnost Veragrow vyvinula inovativní metodu vermikompostování nazvanou „kontinuální tok“ foto: Veragrow
Veraleaf zlepšuje účinnost asimilace živin a zaručuje optimální hnojení plodin foto: D. Urešová
hmyz 01
Se změnami klimatu hmyz stále déle vzdoruje podzimu
Listí na stromech pomalu žloutne, ale sršně asijské vesele dál bzučí, komáři tygrovaní bodali ještě na...
F1
Plodinová pestrost je důležitá
Pestré zastoupení plodin v osevním postupu je jedním z předpokladů trvale udržitelného zemědělství. Pro...
Výběr z příspěvků