Stroje pro klasické i regenerativní zemědělství

Společnost Bionalan je rodinná společnost se sídlem v srdci Arden ve východní Francii, kterou založil Alain Bon, podnikatel v oblasti zemědělské techniky. Přáním majitelů společnosti Bionalan vždy bylo zůstat rodinnou firmou a v lidském měřítku, ať už se vývoj bude ubírat kamkoli. Druhou samozřejmostí jsou poprodejní služby zákazníkům.

Díky sto procentní zpětné vazbě od uživatelů vývojovému oddělení je sortiment firmy Bionalan stále konkurenceschopný a v souladu se stávající poptávkou. Dnes společnost Bionalan vyrábí a prodává několik modelových řad strojů, včetně válců Faca, prořezávaček, sběračů plev a slámy a vytrhávačů plevele.

Likvidace plevele mechanickou cestou

Stroje ze sortimentu firmy Bionalan lze použít jak na polích, tak ve vinicích. Díky inovativnosti produktů si společnost SOUFFLET AGRO vybrala Bionalan jako značku, kterou dováží do České republiky a nabízí zemědělcům. Dalším důvodem je kvalita výrobků, které dávají dokonalý smysl při regenerativním přístupu k zemědělství.

Bionalan vyrábí stroje pro likvidaci plevele mechanickou cestou bez použití herbicidů. Jejich nasazení tak přináší úsporu nákladů a snížení zatížení životního prostředí.

Na pole i vinice

Válce Faca se vyrábějí v několika variantách. Řada Viticut jsou válce s pracovním záběrem od 50 cm do  2,8 m pro použití ve vinicích. Biola jsou válce Faca s průměrem větším a s pracovním záběrem 3, 6 a 8 m pro nasazení v zemědělství. Řada Biorang jsou válce Faca, které má za cíl kontrolovat plevel v meziřádkových prostorech v porostech kukuřice, sóji a dalších plodin.

Sortiment sekaček plevelů (mají za úkol posekat plevele, které jsou vyšší než hlavní plodina a zabránit tak jejich vysemenění)La Selac se skládá ze dvou modelových řad. První jsou vytrhávače Eco-Selac, což jsou jednoduché stroje s pevným rámem, v záběrech od 80 cm do 9 m. Vytrhávač plevele Eco-Selac se vhodně využije v klasické zemědělské výrobě a také u zelinářů na menších pozemcích.

Tig’Air je skvělé řešení pro likvidaci všech plevelů. Je tvořen rotujícím válcem o velkém průměru, osazeném ostrými lopatkami, a dvěma dalšími malými válci v blízkosti válce velkého
A EC_0 3.6.21 1.5
Klasifikace prasat v Evropské unii
Systémy klasifikace jatečně upravených těl prasat byly vyvinuty, aby regulovaly trh na společném základě...
Na rozsah využívání technologií precizního zemědělství v České republice se zaměřilo celorepublikové šetření mezi zemědělskými subjekty Foto Barbora Venclová
Precizní zemědělství v praxi
Precizní zemědělství je soubor technologií, které využívá stále více zemědělských podniků. Cílem je zefektivnění...
Výběr z příspěvků