Společnost o tom informovala v tiskové zprávě a dodala, že zařízení plánuje využít k výrobě nové účinné látky, prodávané pod marketingovým názvem Inscalis. Jedná se o afidopyropen, látku odvozenou od metabolitu produkovaného houbou Penicillium coprobium. Podle údajů společnosti BASF působí Insalis proti mšicím, molicím, křísům a merám a disponuje příznivým environmentálním profilem, protože je šetrnější k důležitým užitečným organismům.
Využijí obnovitelné zdroje
Provoz by měl být spuštěn v druhé polovině roku 2025 a závod bude zaměstnávat 30 lidí ve výrobě, logistice, strojírenství a údržbě. Jako surovina pro mikrobiální fermentaci mají podle tiskové zprávy sloužit obnovitelné suroviny, například glukóza.
„Vidíme rostoucí poptávku po biologických přípravcích na ochranu rostlin. Tato investice je důležitým krokem k vybudování ještě silnějšího a konkurenceschopnějšího portfolia v této oblasti,“ řekl Marko Grozdanovic, seniorní viceprezident pro globální strategický marketing divize Řešení pro zemědělství společnosti BASF. Dodal, že fermentace je navíc velmi flexibilní technologie, která společnosti v budoucnu umožní uvádět na trh inovativnější produkty odvozené od biotechnologií. „Pro výrobu v našem integrovaném závodě v Ludwigshafenu je tento vývoj dalším krokem v přechodu k inovativním výrobním procesům s nižší energetickou náročností na základě obnovitelných surovin,“ dodal Christian Aucoin, seniorní viceprezident pro globální operace divize Řešení pro zemědělství společnosti BASF.