Hlavička webových stránek trvaleudrzitelnezemedelstvi.cz

Výrobce motorů si posílil kompetence v oblasti elektropohonů

Ačkoli nyní mají traktory Deutz-Fahr pohon na naftu, tak na vývoji elektrifikovaných pohonných jednotek a lithium-iontových baterií se v rámci strategie E-DEUTZ již pracuje

Výrobce motorů Deutz intenzivně prosazuje svou strategii elektrifikace. Akvizice specialisty na baterie Futavis posílila interní kompetence v oblasti baterií jako klíčové technologie, což zase posílilo systémovou kompetenci v segmentu elektrických pohonů.

Deutz také investoval do založení týmu specializovaných inženýrů v Kolíně nad Rýnem. V koordinaci se specialisty z dceřiných společností je tento tým zodpovědný za vývoj a industrializaci elektrifikovaných pohonných jednotek a lithium-iontových baterií v rámci strategie E-DEUTZ. V rámci skupiny Deutz/Futavis/Torqeedo již byly vyvinuty a vyrobeny vysokonapěťové akumulátory.

V rámci strategie E-Deutz je Deutz nejen plně elektrický, ale spoléhá také na hybridní pohony. Modulární systém E-Deutz nabízí čtyři základní pohonné systémy – plně elektrický a hybridní s napětím 360 V nebo 48 V.

Deutz považuje hybridní pohony za správnou odpověď na požadavky ohledně downsizingu, protože si zachovávají shodný výkon ve srovnání s dieselovým ekvivalentem. Příklad dvou teleskopických manipulátorů Manitou, z nichž každý je vybaven prototypem Deutz, ukazuje, co hybrid dokáže. Vznětový čtyřválec Deutz TCD 2.2 s výkonem 55 kW spolupracující s elektromotorem o výkonu 20 kW není v žádném případě horší než „velký“ vznětový motor Deutz TCD 3.6 o výkonu 75 kW.

Kompaktní pohonné řešení v podobě kitu s bateriemi, elektronickým řízením i elektromotory prezentoval Deutz na svém stánku na mezinárodní výstavě EIMA 2022 v Bologni.

Modulární systém E-Deutz nabízí čtyři základní pohonné systémy – plně elektrický a hybridní s napětím 360 V nebo 48 V.

normande
Ekologické zemědělství v EU: desetiletí růstu
Podíl zemědělské půdy EU využívané k ekologickému zemědělství se v období 2012–2020 zvýšil o více než...
1
Podpora zpracování a využití biologicky rozložitelných odpadů přispěje k udržitelnosti
Nový dotační titul ministerstva životního prostředí (MŽP) propojí několik pro životní prostředí příznivých...
a04-8_uhlik_Agreema2
Účast zemědělců v programu uhlíkových certifikát vzrostla čtyřikrát
Účast zemědělců v programu uhlíkových certifikátů  vzrostla ve sklizňovém roce 2022 meziročně čtyřikrát,...